תכלית של הגשת תביעות נזקי גוף ברורה: לפנות לקבלת פיצויים או זכויות מגורמים שאחראיים לנזק, או לחילופין כאלה שאמורים להעניק סיוע במצבים אלה בדיוק. אלא שמעבר להגדרה פשוטה זו, מדובר בתחום מורכב לכל הדעות, עם הליך ארוך שנדרש הנפגעים להשיג עד לקבלת הכספים, אם בכלל. בתנאים האלה, ברור מדוע אין ברירה אחרת מאשר לפנות למשרד עורכי דין הפועל בתחום של דיני נזיקין.

שאלת השאלות: את מי ניתן לתבוע?

תביעות נזקי גוף, כפי שנרמז מעלה, עשויות להיות במגוון סוגים. הסוג הראשון של התביעות מוגש אל מול הגורם אשר האדם הנפגע סבור שהביא לאותה פגיעה, אפילו כאשר אין המדובר בפגיעה מכוונת. מקרה של רשלנות רפואית טומן בחובו פעמים רבות תביעה המוגשת כנגד הרופא המטפל, בית החולים או קופת החולים בה ניתן הטיפול, כאשר מקרה של רשלנות רפואית או מחלת מקצוע – דוגמא נפוצה נוספת – עשוי להביא לתביעה אל מול המעסיק.

עקב ההוצאות הנדרשות עבור הטיפולים והשיקום, כמו גם אובדן כושר העבודה המהווה פועל יוצא של לא מעט פגיעות, ברור מדוע אפשר לחשוב על תביעה המוגשת כנגד גורמים שהמטרה שלהם היא לסייע במצבים אלה – לרוב, הם מקבלים, במשך שנים, כדי להיכנס לתמונה בעת הצורך. הגשת תביעת פיצויים כנגד חברת הביטוח במקרה של תאונת דרכים (במסגרת ביטוח החובה של הרכב), או אפילו בקשה להכרה בנכות מטעם המוסד לביטוח לאומי, כרוכים בהשלכות כלכליות משמעותיות.

יש לזכור כי קבלת התביעה אינה מובנית מאליה, על רקע ההליך הבירוקרטי הכרוך בכך, הצורך בהוכחות מעשיות (חוות דעת רפואיות, למשל) והקשיים שמערימים חלק ניכר מהגורמים אותם תובעים. לא פעם, מקרים מהסוג הזה מגיעים לשדה המשחק המשפטי, מה שהופך את הסיוע של עורך הדין למרכזי עוד יותר.

כל הסיוע בתחום במשרד משפטי אחד

משרד עורכי דין זיו און נחשב לאחד המובילים בישראל בתחום של דיני נזיקין, וישמח לעמוד לשרותכם בהגשת תביעות מכל סוג. המשרד בקיא בסעיפי התחום עד לרמת היסוד, יחד עם תקדימים משפטיים הנחשבים למהותיים בו. באפשרותכם ליצור קשר עם אנשי המשרד, במספר הטלפון 03-9444933, ולתאם פגישת ייעוץ ראשונית – ללא תשלום.