נזקים גופניים אינם נעימים אף פעם, כאשר מורכבות מרכזית הכרוכה בכך היא זו הפיננסית. מצב שכזה כרוך לא פעם בהוצאות כספיות בשיעור עצום, וזאת עבור טיפולים או תרופות, כאשר הנזק כולל לעיתים גם אובדן כושר העבודה, ועקב כך גם פגיעה ביכולת ההשתכרות. לכן, הגשת תביעות להכרה בנזקים ולפיצויים לאחר פגיעות שונות הופכת לצעד לגיטימי, לא פעם, אשר חייב להתבצע באמצעות עורך דין נזקי גוף.

המצבים המרכיבים את שדה המשחק

ההגדרה של נזקי גוף, אם כן, ברורה. מה שברור הרבה פחות הוא התרחישים השונים בהם פגיעות שונות עלולות להתרחש, או ליתר הדיוק: האחריות שעשויה להיות לגורמים מסוימים בגין הפגיעה. לא קשה לחשוב על דוגמאות לכך: נזקי גוף עלולים להיגרם לאחר תאונת דרכים, בה עשויה להיות אשמה של נהג אחר, כאשר הגשת תביעת לפיצויים לחברת הביטוח היא רעיון הגיוני. במצב של רשלנות רפואית ניתן לתבוע את הגורם שהעניק את הטיפול, בעוד תאונת עבודה או מחלת מקצוע עשויה להכניס לתמונת התביעה את המעסיקים.

נזקי גוף נלקחים בחשבון גם כאשר מתבוננים על גורמים "אובייקטיביים", שאמורים להעניק את הסיוע הכלכלי במקרים אלה. את ההתייחסות המרכזית מקבל המוסד לביטוח לאומי, שמעניק לרוב פיצויים וזכויות לסובלים מפגיעות משמעותיות, בדגש על אלה המביאות לדרגת נכות זו או אחרת. גם חברות הביטוח השונות עשויות להיכנס למשוואה, מהבחינה הזו.

אז מה ניתן לעשות?

נקודה מרכזית היא שהליך הגשת תביעות אלה, על כל שכן אישורן, הוא הכל חוץ מפשוט. זאת על רקע העובדה שהגורמים שאמורים להעניק את הכספים, לכאורה או שלא, נוטים להערים קשיים. ללא סיוע משפטי של משרד עורכי דין הבקיא בתחום קטנים במידה ניכרת הסיכויים לקבלת פיצויים או זכויות – זאת עקב הידע הניכר של עורכי הדין בתקנות ובסעיפים השונים, כמו גם בהיכרות שלהם עם מקרי עבר ותקדימים משפטיים חשובים.

משרד עורכי הדין זיו און נחשב למוביל בתחום של דיני נזיקין בישראל, וישמח לעמוד לשרותכם. הניסיון הרב של עורך הדין זיו און בתחום, המקצועיות המלאה בה מטופל כל מקרה ורשימת ההצלחות המרשימה הופכת את הבחירה בו למומלצת במיוחד. אתם מוזמנים ליצור קשר עם החברה, במספר הטלפון 03-9444933, ולהזמין פגישת ייעוץ ללא תשלום.